Geoblog.pl    mabipoland    Podróże    Kolumbia    Kilka słów o tablicach rejestracyjnych :)

Kilka słów o tablicach rejestracyjnych :)

Kolumbia
Kolumbia, Bogota

25.09.2009

Tak tylko chcialam już przy temacie "transportowym" napisac jeszcze kilka slow jak wygladają tu tablice rejestracyjne :)

Otóż mają one 3 kolory :) Biały - dla pojazdów publicznych (taksówki i autobusy), żółte dla prywatnych samochodów osobowych i niebieskie dla "dyplomatow i tym podobnych szych" ;)

Co dziwne - tablice nie mają ŻADNEJ reguły - jak np u nas, że auta z Poznania zaczynają się na PO itp. Tutaj są najczesciej dowolne 3 litery i dowolne 3 cyfry.

Poza tym taksówki i autobusy mają numer tablicy powtórzony również na boczych scianach i na dachu.

Co jeszcze ciekawe - motocyklisci mają nakaz posiadania kamizelki z numerem rejestracji na plecach i ten sam numer powtórzony na kasku.

I ostatnia ciekawostka - ponieważ przez jakiś czas ilość pojazdów w Bogocie baaardzo wzrosła - dlatego też wprowadzono nakaz że konkretnego dnia tygodnia nie moga na ulic wyjezdzac samochody mające konkretną ostatnią cyfrę rejjestracji (np. w środy nie wyjezdzaja auta z ostatnim numerem 7 :))) ) . Dziwne ale chyba skuteczne!

To tyle o tablicach:) moze troche dziwny temat, ale pisze o wszystkim co wydaje mi sie inne niz w naszej europejskiej rzeczywistosci...

miki1997
miki1997 - 2009-09-28 12:58
Hej tu mikuś dziwne te tablice rejestracyjne . Pozdrowienia od wiktori .

mabipoland
Magdalena B.