Geoblog.pl    mabipoland    Podróże    Kolumbia    Pierwsze dwa dni projektu

Pierwsze dwa dni projektu

Kolumbia
Kolumbia, Bogota

Idea Projektu Abriendo Caminos byla taka, ze 30 osob z calego swiata spotyka sie z Bogocie na 3 dni, podczas ktorych poznajemy siebie nawzajem, i poznajemy projekt w ktorym bierzemy udzial. Jak minely pierwsze 2 dni tego projektu? W skrocie - bardzo szybko!!
W poniedzialek od 8 rano zaczelismy zjezdzac do hotelu, o ktorym opowiem w osobnym watku. Caly dzien uplynal na oczekiwaniu na ludzi ktorzy jeszcze maja dotrzec, na zalatwianiu wiz (zdjecia, formularze itp), jako ze wiekszosc praktykantow, podobnie jak ja, nie miala jeszcze wyrobionej wizy. Oczywiscie poszlismy tez na obiad i na kolacje, ale o jedzeniu postaram sie napisac pozniej. W kazdym badz razie poniedzialek minal na zalatwianiu dokumentow. Myslalam ze bede sama w duzym, 2osobowym pokoju z lozkiem malzenskim, ale przydzielili mi bardzo sympatyczna argentynke - Renate. Od razu znalazlysmy wspolny jezyk, pomijajac jej akcent, ktory uwielbiam :)))
W poniedzialek dosc szybko poszlysmy spac.

Wtorek - zaczal sie od konfrencji na temat akcji socjalnych prowadzonych w Kolumbii, przeplatany dalsza czescia zalatwiania wiz, obiadkiem calkiem smacznym a po poludniu projektem w ktorym wszyscy brali udzial, a ktory pokaze bardziej szczegolowo na fotkach. Wieczorem natomiast mial miejsce tzw Global Village - ludzie z poszczegolnych krajow na swojej czescie ogromnego stolu mialy zaprezentowac swoj kraj. Jako ze ja nie wiedzialam o takiej akcji wczesniej - nie przywiozlam nic ze soba co kojarzy sie z Polska. Zamiast tego w godzine zrobilam prezentacje w Power Point, pokazujaca nasza flage, godlo, kilka danych, znane osoby (jak Papiez, Chopin, Walesa itp), nasz krajobraz (morze + gory + parki), jedzenie (pierogi, makowiec, makielki, paczki, zupa....). Inne kraje zorganizowaly sie mysle duzo lepiej, ale trudno porownywac sie np do Chilenek, ktoych bylo, 8, i przywiozly ze soba mnostwo rzeczy..... Ale o ludziach na praktykach opowiem tez przy okazji, bo to ciekawy temat :)

W kazdym badz razie w trakcie Global Village mialy miejsce:
- koncert mlodej kobiety grajacej na harfie --> http://www.youtube.com/watch?v=yvMM_NpDtG0
- urodziny Julii z Brazylli, ktorej urzadzilismy tort i poszlismy na imprezke do pobliskiego baru.

Zapraszam do obejrzenia fotek i filmiku :)
http://www.youtube.com/watch?v=yGyiZtVqxj8 --> zwroccie uwage na wyraz MIESZANKA :)))

Pozdrawam

miki1997
miki1997 - 2009-09-24 15:48
hmm gdzie ta Madzia?aaa to pewnie ta blondyneczka wyróżniająca się z tłumu ;) pozdrawiam

mabipoland
Magdalena B.