Geoblog.pl    mabipoland    Podróże    Kolumbia    Chocontá + kilka słów o PROGRAMIE

Chocontá + kilka słów o PROGRAMIE

Kolumbia
Kolumbia, Choconta

24.09.2009

W srode nasza piątka została podzielona na 2 grupy - i od czwartku do końca przyszłego tygodnia będziemy spedzac czas ja z Lenką, a Berny, Auris i Jorge osobno. Dlatego też w czwartek razem z dwójką przemiłych ludzi ze współpracującej z Accion Social firmy FUNDASET wybraliśmy się do wioski Choconta - jakąs godzinę drogi od Bogoty.

Do naszych obowiązków na tej praktyce należy między innymi przyglądanie sie pracy terenowych pracowników socjalnych, sprawdzanie czy robią wszystko zgodnie z procedurami i ogólnie obserwowanie na czym polega ten program socjalny który kolumbijski rząd proponuje najbiedniejszym rodzinom. To właśnie rodziny są jednostką którą zajmuje się ten program. Są to najczęściej rodziny które dostają od rządu ok. 40.000 pesos miesięcznie (ok. 20 dolarów) bez względu na ilość dzieci. Program JUNTOS w którym biorę udział ma za zadanie nie tyle pomóc im otrzymać pieniądze do ręki, co pomóc im w tym czego naprawdę najbardziej potrzebują (wyżywienie, zdrowie, mieszkanie, edukacja itp). Celem ACCION SOCIAL jest pomoc 1.500.000 rodzinom wyjsc z tzw skrajnej biedy.

W ciągu tych 3 miesięcy mamy odwiedzić wiele takich rodzin, poznać je i przyglądnąć się kolumbijskiej rzeczywistości. Postaram sie umieszczac fotki, choc czasem rodziny nie zycza sobie fotografowania warunków w jakich zyją. A jak zyją? Sami zobaczcie!

mabipoland
Magdalena B.