Geoblog.pl    mabipoland    Podróże    Kolumbia    Policjant i przewodnik w jednym, czyli bezpieczeństwo najważniejsze

Policjant i przewodnik w jednym, czyli bezpieczeństwo najważniejsze

Kolumbia
Kolumbia, Bogota

Pisałam już o tym że jest tu naprawdę bezpiecznie. W Europie mówi się, że widać tu wielu ludzi z bronią.... otóż widać - ale policjantów! Jest ich naprawdę sporo, na każdym kroku można ich spotkać. Chodzą pieszo, jeżdzą rowerami, motorami, samochodami. Są na każdym przystanku TransMilenio i można ich o wszystko zapytać. Najbardziej podobał mi się jednak nasz przewodnik z którym zwiedzaliśmy miasto w pierwszych dniach - był to Policjant-Przewodnik. Dlaczego tak? No bo gdzież może być lepsze miejsce do kradzieży niż w grupce np 20 obcokrajowców, którzy z pełnymi portfelami przyjechali zwiedzić Kolumbię. Dlatego też miasto zainwestowało w edukację policjantów i to właśnie oni oprowadzają turystów po centrum, a jak powiedział sam nasz Pan Przewodnik - gdyby nagle ktoś zaczął się bić tu musiałby przerwać swoje opowieści i ruszać na ratunek :)
Także naprawdę czuję się tu bezpiecznie, jakoś w otoczeniu tylu uzbrojonych policjantów jest lepiej :)

I są to jedyni osobnicy z bronią jakich można tu zobaczyć! Zapewniam!

oltonka
oltonka - 2009-10-02 15:40
a nie ma tam zakazu fotografowania służb publicznych?? :)

jeszcze jakiś "Talib" to zobaczy, uszyje sobie taki sam mundurek i będzie krwawo ;)

Buźka Madzia :*

mabipoland
mabipoland - 2009-10-03 04:55
Nawet jesli jest zakaz to ja sie jakos tym nie przejmuje i fotografuje wszystko i wszystkich ;))

mabipoland
Magdalena B.