Geoblog.pl    mabipoland    Podróże    Kolumbia    Parque Jaime Duque --> Taj Majal, 7 cudów świata, dinozaury, zoo, place zabaw.... WOW
Taj Majal, 7 cudów świata, dinozaury, zoo, place zabaw.... WOW
-->

Kolumbia
Kolumbia, Briceńo

Jedni mówią że to totalny kicz. Inni że super miejsce dla dzieci i rodzin. Więc oczywiście musiałyśmy to sprawdzić :)

Czym jest Parque Jaime Duque? To oddalony o pół godziny drogi autobusem z Bogoty wielki park, pełny różnych atrakcji i ciekawych budynków.
Mówi się że najlepiej spędzić tam cały dzień, ale ponieważ z Lenką miałyśmy plany rano, więc dopiero o 14 byłyśmy na miejscu. Przez 3 godziny zwiedziłyśmy cały park, ale nie starczyło nam już czasu na odwiedzenie ZOO (park zamykają o 17).

Wstęp kosztuje 6.000 pesos, to stawka minimalna. Można też kupić bilet za 20.000 w ramach którego można korzystać z wszystkich atrakcji, wchodzić do wszystkich budynków, zoo... oczywiście my - biedne "studentki" - kupiłyśy bilet najtańszy :)

Co zobaczyłyśmy? Po pierwsze tysiące uczniów, w wieku od 7-16 lat (tzn 16latkowie wyglądają na jakieś 25, ale ponieważ noszą mundurki - oznacza to że są w szkole średniej ;) ) O mundurkach napiszę przy okazji, a teraz opowiem co znajduje się w Parku. Zresztą zobaczycie to na zdjęciach, ale jednak powiem kilka słów.

Tak więc od wejścia wzrok przyciąga piękny ogród Neptuna. Po wykupieniu biletów przechodzi się podziemnym tunelem, i wychodzi się wprost na ogromny budynek Taj Majal, zbudowany w skali 1:1. Muszę przyznać że robi niezłe wrażenie...(polecam fotki!! ;) ) Dalej znajduje się ogromna kula imitująca kulę ziemską podtrzymywaną przez rękę Boga. Jest też budynek narodowy (kolumny z półokrągłą kolumną), piękna fontanna z figurami z mitologii greckiej, plac flag, wiele posągów, pięknych rzeźb itp. Dalej budynki przypominające budowle rosyjskie, z różnymi figurkami (najlepszy jest wielbłąd z wyciągniętym językiem ;))) ), są też dinozaury, wielki nagi człowieczek, oraz bardzo wiele kolejek, karuzel dla dzieci, samochodzików itp. W budynkach zobaczyć można świat luster, typowe ubrania z całego świata, ogromną mapę Kolumbii, powstanie człowieka i wiele wiele innych ciekawych atrakcji. Na mnie jednak największe wrażenie zrobił Taj Majal i pobliskie rzeźby, które tworzą piękny obraz. Ja osobiście lubię kolory, lubię gdy się dużo dzieje w miejscu na które patrzę, ponieważ później zdjęcia są ciekawsze, pełne, różnorodne. Dlatego często staralam się umieścić kilka rzeczy na jednej fotce.

Na koniec pobytu w ramach biletu mogłyśmy wybrać jedną atrakcję i zdecydowałyśmy się na przejazd kolejką umieszczoną kilka metrów nad ziemią, która poruszała się bardzo wolno po całym terenie parku, i zobaczyć można było wszytsko z góry, łącznie z parkiem zoologicznym. Jak dzieciaki cieszyłyśmy się gdy zobaczyłyśmy lwa czy tygrysa :) W ogóle w tym parku czułam się jakbym cofnęła się o jakieś 10 czy 15 lat ;) czułam się jak dziecko cieszące się z każdej atrakcji, każdej rzeczy.

Także na pewno warto przyjechać tu z dziecmi czy z rodzinką, ale myślę że także w ramach wizyty w Bogocie można zahaczyć o to ciekawe i intrygujące miejsce.

Zapraszam do galerii :)))

mama
mama - 2009-11-16 09:37
Chyba faktycznie trochę to kiczowate ale z drugiej strony robi wrażenie.Czułaś się pewnie jak w bajce?pozdrawiam

izabielerzewska
izabielerzewska - 2009-11-16 11:52
Jery, czego tam NIE MA? Jaki przepych! Z jednej strony fajne, z drugiej czy nie jest tego aż za dużo w jednym miejscu? No, ale sama chętnie bym zwiedziła choć raz taki park. :]
Na jednej fotce grupa uczniów robi sobie zdjęcie w paszczy dinozaura, co przypomniało mi jak w Niemczech byliśmy w wesołym miasteczku z ciocią i rodzicami i miałam wejść do paszczy jakiegoś potwora i płakałam ze strachu... :o :D (miałam wtedy ok. 3 lat).
Także niby wesoło, ale trauma jest! hehehehehe! ;P
Zdjęcia są cudne i kolorowe! :*

miki1997
miki1997 - 2009-11-16 20:07
Ciesze się że miałaś okazje się zabawić. A w polsce nudyyyyyyyyyy. Nie mogę się doczekać twojego powrotu. Ja jeszcze nie moge do końca wyzdrowieć ale to jasna sprawa. Oto z mojego doświadczenia wynika. Aż żal mi to mówić ale powiem - całą zimę będe chory. Taki jest po prostu fakt.Ale trudno :) Duża bużka i pozdrowienia

mabipoland
Magdalena B.